מחשב מקינטוש או פיסי מה עדיף?

האמת שפתחתי בכותרת רצחנית! זו שאלה כל כך כללית אבל אני אנסה לענות עליה מקצעיות (סה"כ 300 מילים).

פיסי או מקינטוש

פיסי או מקינטוש

אם תשאלו את השאלה הנ"ל את מי שכבר עובד עם מק שנים, הוא יגיד לכם "אל תגעו בפיסי". אם תשאלו סטודנט שצריך תוכנות אופיס עם עברית תקינה, הוא יספר לכם ששילם הרבה כסף בכדי לקבל מחשב מק שעובד טוב עם אופיס (במקרה הזה עדיף פיסי).

מחשבי פיסי

מחשבי פיסי ניתן לרכוש ב- 2 אופנים: 1. מחשב White Box – מחשב בהרכבה עצמית. כשאני אומר הרכבה עצמית, אני לא מתכוון לזה שאתם תרכיבו את המחשב אלא טכנאי מחשבים. White Box אלה המחשבים שאתם פונים לכל חברה כמו KSP או אייבורי והם מתחילים לבחור עבורכם חומרה שונה כגון: מעבד, לוח אם זיכרונות וכו'… בסופו של דבר אתם מקבלים מחשב שמורכב מהרבה מותגים כמו Intel, Gigabyte (שזה לא רע). המחשב הללו הכי זולים בתחום הפיסי מכיוון שהם לא נבדקו במעבדה ועברו את הטסטים נגד נפילות חומרה! 2. מחשב מותג – מחשבים אלה נחשבים לאמינים יותר. מחשבים מחברת IBM , HP, DELL (נייחים) וניידים כמובן. המחשבים הללו הם רצב רכיבי חומרה שנבדקו בקפידות ע"י טכנאים ועיתים גם נכתבו ונצרבו עבור הרכיבים תוכנת ג'ו' מיוחדות שגורמות לכל החומרה לתפקד טוב ביחד. ז"א שאם בחרת דגם של מחשב נייח WhiteBox עם מעבד i5 8 גיגה זיכרון שעולה 3,500 ש"ח. כמחשב מותג, אותה חומרה בדיוק תעלה לכם בין 1,200-1600 ש"ח יותר! מה לעשות על מותגים משלמים.

מערכת ההפעלה של ווינדוס

על מחשבי הפיסי ניתן להתקין רק מערכת הפעלה של ווינדוס וחלק מהטכנאים מסוגלים להתקין גם מערכת אקינטוש OS X אבל זה לא תמיד עובד טוב! מערכת ווינדוס היא המערכת המוכרת לכולנו אבל מה לעשות היא לא יציבה כמו מערכת המק. מערכות מיקרוסופט חשופות יותר לווירוסים והסיכוי שהן יקרסו הרבה יותר גבוה ממערכות OS X.

מחשבי מקינטוש

מחשב מק = מחשב אפל. אפל = מותג. המותג הכי יוקרתי בעולם ששם את חברות HP IBM + דל בכיס הקטן (כשמדובר במחשבים נייחים וניידים, בשרתים לא). כשמדובר ברמת חומרה אין השוואה בין פיסי למק. מק עדיף פי כמה וכמה! מה שנשאר זה לסקור את נושא התוכנה והמערכת. המערכת של MAC נוחה מאוד אבל יש חיסרון גדול! האופיס שם קצת עושה בעיות בעברית למרות שנכון לשנת 2013 יש כמה אלטרנטיבות של Open Office בחינם. היתרון הענק של אפל זו העובדה שניתן להתקין על המכונות שלהם גם מערכת ווינדוס 1 ל- 1 וזה עובד מצוין! חברת מיקרוסופט תומכת באפל ומשחרר גירסאות דריברים מותאמות לכל דגם והמערכת עובדת חלק ויציבה. עוד חיסרון ענק, אלה מחשבים מאוד יקרים בקניה וגם כשיש תקלה אז צריך לשלם הרבה כסף לתיקון.

Leave a Comment